Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

FAQ

1. W jaki sposób towar jest zabezpieczony na czas transportu?
Nasze produkty wysyłane są w poduszkach powietrznych AIRBAG dla zminimalizowania wstrząsów oraz w celu uniknęcia mechanicznego uszkodzenia. Każdy toner pakowany jest w czarny worek PE który chroni wałek OPC przed dotarciem promieni słonecznych. W zależności od rodzaju produktu może znaleźć się również przekładka z papieru z domieszką bawełny która zabezpiecza wałek OPC, plomba zabezpieczająca toner przed wysypaniem, osłonka chipa oraz osłona wałka OPC. Całość zapakowana jest w karton oraz ownięta folią typu stretch.

2. Po jakim czasie od momentu złożenia zamówienia towar zostanie wysłany do mnie?
W większości przypadków wysyłka realizowana jest natychmiast. W niektórych przypadkach czas ten wydłuża się maksymalnie do 72h.

3. W jaki sposób mogę śledzić moją przesyłkę?
W momencie nadania przesyłki otrzymujesz informację drogą mailową w której znajduje się numer listu przewozowego. Wystarczy ten numer wpisać na stronie www.ups.com.

4. Drukarka wyświetla komunikat "toner wyczerpany, wymień toner" mimo wymiany tonera na nowy.
Część drukarek dostępnych na rynku, informację o liczbie wydrukowanych stron przechowywuje w pamięci podręcznej drukarki i nie jest ona zależna od tonera. Zakładając ze drukarka wydrukowała 1566 stron, wymienimy toner na nowy i nie zresetujemy ustawień, drukarka będzie w dalszym ciągu zliczać liczbę wydruków zaczynając od 1567. Jeśli drukarka jest zaprogramowana aby status "wymień toner" wyświetlać po 1500 wydrukach, to status ten będzie wyświetlany nawet w przypadku wymiany tonera na nowy. Należy pamiętać aby z każdą wymianą tonera, wykonać reset ustawień. Dotyczy to głównie klientów którzy zmieniali oryginalny firmware w drukarce.

5. Tonera nie można umieścić w drukarce.
Należy upewnić się że zakupiony toner jest przeznaczony do Państwa drukarki. Jeśli tak to proszę sprawdzić czy zostały zdjęte wszystkie elementy zabezpieczające takie jak plomby, osłonki czy papierowo-bawełniana przekładka na wałek OPC.

6. Toner posiada widoczne uszkodzenia.
Jeśli toner posiada widoczne uszkodzenia, nie należy instalować go w drukarce.

7. Toner piszczy.
Proszę sprawdzić czy we wnętrzu drukarki nie pozostały jakieś elementy w postaci kawałka kartki czy zszywki.

8. Toner zsypuje się z kartki.
Mało prawdopodobne aby w takim wypadku usterka była wynikiem wady tonera. Najcześciej jest to wina grzałki drukarki. Warto jeszcze sprawdzić jakiego rodzaju jest papier na którym dokonuje się wydruku. Jeżeli grubszy niż 80g to należy zmienić rodzaj papieru w ustawieniach drukarki.

9. Toner nie jest wykrywany.
Najczęstszy komunikat na drukarce to "toner nie został wykryty" lub "toner niekompatybilny". Należy jeszcze raz wyciągnąć toner i sprawdzić czy wszystkie zabezpieczenia zostały zdjęte z tonera (osłonki na chip, plomby itd.), a następnie zainstalować toner ponownie. W przypadku tonerów Samsung wkładając toner należy energicznie go wcisnąć, aż do wyczuwalnego przeskoku tonera. W niektórych drukarkach marki Samsung i HP są montowane czujniki papieru, należy sprawdzić czy papier jest w drukarce.

10. Toner drukuje stronę pokrytą w 100% kolorem.
Najprawdopodobniej podczas transportu została uszkodzona listwa podająca lub zbierająca.

11. Toner drukuje pasy.
Jakiego rodzaju są to pasy? Jeśli są to pasy regularne i nie ustępują po 10 wydrukach to najprawdopodniej została uszkodzona podczas transportu listwa podająca lub zbierająca. Czy pasy są białe podłużne? Jeżeli toner jest dopiero co zainstalowany, należy go wyciągnać i potrząsnąć z umiarem na boki w celu równomiernego rozłożenia proszku w tonerze. Czy białe pasy występują w drukarce która posiada moduł bębna (np. Brother, Oki)? Jeśli tak, należy wyczyścić moduł bębna.

12. Toner się wysypuje.
Czy usterka występuje od razu po zainstalowaniu tonera? Jeśli tak, proszę wydrukować 10 stron i sprawdzić czy usterka nadal występuje. Czasami podczas transportu w przypadku uderzenia paczką, część proszku może się wysypać we wnętrzu tonera, przez co wydruk może być brudny. Usterka powinna ustąpić po kilku wydrukach, gdy nadmiar proszku tonerowego w okolicach wałka OPC się zużyje. Jeśli usterka nie ustąpi, oznacza to że najprawdopodobnie toner został uszkodzony podczas transportu.

13. Zakupiony toner posiada mniejszą ilość proszku tonerowego.
Nie ma takiej możliwości aby tonery posiadały mniejszą ilość proszku z uwagi na to iż produkcja odbywa się na lini automatycznej (tonery są napełniane przez maszyny). W przypadku wykrycia minimalnej różnicy, wadliwy toner jest wycofywany.

14. Stan licznika drukarki wyświetla błędną ilość wydrukowanych stron.
Stan licznika drukarki podaje zawsze szacunkowy stan zużycia więc może się on różnić od realnego zużycia tonera. Czasem jest tak, że w przypadku druku stron z małym pokryciem, mniejszym niż 5% to chip elektroniczny wskaże koniec tonera po zadanej ilości stron mimo iż toner nadal zawiera proszek zdatny do druku.

15. Wydruk jest blady.
Jeżeli toner został dopiero co zainstalowany proszę wydrukować 10 stron i zobaczyć czy usterka nadal występuje. Jeśli problem jest nadal proszę sprawdzić czy w ustawieniach drukarki nie jest włączony tryb ekonomiczny/roboczy. Jeżeli toner był zainstalowany w drukarce od dłuższego czasu i problem pojawił się nagle, może to oznaczać wyczerpanie tonera.

16. Czy zakupiony towar będzie pasował do mojej drukarki?
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami.

pixel